wtorek, 13 stycznia 2009

Konferencja Krajowa AIESEC Polska

Rok 2008 dobiegł końca, już prawie 2 tygodnie temu rozpoczęliśmy nowy - 2009 rok. Dla organizacji takiej jak AIESEC oznacza to podsumowanie rocznych statystyk, wyników oraz osiągnięć. Dla AIESEC Polska oznacza to nadejście najważniejszej w roku konferencji - Konferencji Krajowej - podczas której odbywają się wybory nowego Komitetu Narodowego (MC) na kolejną kadencję... Panie i Panowie, zapraszam na relację z KK2009 w Sielpii Wielkiej pod Kielcami widzianej oczami delegacji LC Wrocław AE (już prawie UE)... ;)
Konferencja Krajowa 2009, AIESEC Polska, Sielpia Wielka, 8-11.01.2009r.
Wszystko zaczęło się 8 stycznia (czwartek) w Sielpii Wielkiej (niedaleko Kielc). Konferencja organizowana była przez Komitet Lokalny AIESEC Kraków, a nasza delegacja (rozbita na wszystkie 3 możliwe pociągi tego dnia :P) jechała z nastawieniem na najpoważniejszą w swoim życiu konferencję AIESEC-ową, gdzie nie doświadczymy tego szału jak np. na WMS-ie... cóż... Wrocław udowodnił, że my potrafimy bawić się wszędzie i tym razem nie było inaczej - od początku KK wszystkim towarzyszył dobry humor, a żartom nie było końca ;)

Część naszej delegacji z pucharem za Role Model Delegation z WMS
Pierwszy dzień, który był najmniej oficjalnym (Walne Zebranie zaplanowane zostało na piątek oraz sobotę) nasza delegacja rozpoczęła od omawiania sytuacji w poszczególnych działkach funkcyjnych, jak i bieżącej sytuacji KL-owej. Nie obyło się bez wielu statystyk podczas sesji plenarnych i podsumowań dotyczących roku 2009 na arenie AIESEC Polska. Wieczorem jednak Wrocław pokazał swoje imprezowe oblicze i rozpoczął integrację oraz pełny networking rozpoczynając słynną już KL-ową "grę w kawówkę" ;) Nie obyło się bez ofiar w ludziach...

Matti i pomocni przyjaciele :P
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od omawiania historii Komitetu Lokalnego na przestrzeni ostatnich lat, poddaliśmy analizie cele, wyniki oraz widoczne rezultaty działań; przyjrzeliśmy się temu jak funkcjonował KL oraz co można poprawić w przyszłości. Rada Wykonawcza ze wsparciem OCPs oraz OCVPs zweryfikowała także kolejne plany i przeanalizowaliśmy wspólnie cele liczbowe na najbliższe kwartały.

Podczas wspólnego planowania
Wieczorem przeszliśmy do pierwszej oficjalnej części konferencji, Wyborów Komitetu Narodowego na kadencję 2009/2010. Sobota była dniem, w którym głosowaliśmy Vote of Trust dla potencjalnych kandydatów na MCVPs kolejnej kadencji. Spośród 7 kandydatów, przegłosowanych zostały 4 osoby, są to Kasia Cichocka (LCP Olsztyn), Monika Pabiszczak (LCVP OGX Poznań), Marzena Kowalczyk (Brand Manager - NST) oraz Karol Koniarz (LCVP TM Kraków). Vote of Trust nie zostało udzielone Gosi Kobza (LCP Łódź), Marcie Bobińskiej (LCVP ER Łódź) oraz Lucasowi Vital (Brazylia). Po zakończeniu głosowań (godzina 1:30) przeszliśmy oczywiście do nieformalnej części - imprezy - która trwała do wczesnych godzin porannych... :)

Kasia Cichocka podczas prezentacji
Trzeciego dnia konferencji mieliśmy sporo okazji do interakcji z licznymi Alumni AIESEC Polska, do południa mieliśmy okazję uczestniczyć m.in. w Panelu Dyskusyjnym prowadzonym przez Szymona Komorowskiego. Najważniejsze wydarzenie jednak dawało się wyczuć w powietrzu... o godzinie 16:30 rozpoczęły się wybory na MCP 2009/2010 i przeszliśmy do prezentacji Ewy Sulimy (obecnie International Cooperation Coordinator - NST), jedynej kandydatki na przyszłego Prezydenta AIESEC Polska. W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami (prezentacja, case oraz lista pytań) odbywały się inne oficjalne wydarzenia. Tak też AIESEC Polska przyznało nagrody wybitnym Alumni za 2009 rok podczas Hall of Fame, przy okazji Official Dinner przyznano nagrody firm zewnętrznych dla Komitetów Lokalnych. Tym też sposobem nagrodę PricewaterhouseCoopers za najlepsze zarządzanie finansami w 2009 roku odebrał Komitet Lokalny Kraków, natomiast nagrodę Procter & Gamble, Leadership Award 2009 odebrał...

Komitet Lokalny Wrocław Akademia Ekonomiczna!

Marta podczas wręczenia nagrody za Leadership
Tak jest, to nie żarty... Wrocław AE powraca z kolejną, tym razem bardzo prestiżową nagrodą, już wkrótce w naszym biurze zaprezentowany zostanie puchar podczas oficjalnego ogłoszenia wygranej na poziomie lokalnym :)

Nasz nowy puchar :)
Po otrzymaniu tej prestiżowej nagrody przeszliśmy do świętowania sukcesu w trakcie Official Dinner... wrocławski stolik zastawiony został licznymi potrawami niczym na wystawnym weselu... :P

Official Dinner

Po wszystkim powróciliśmy do wyborów nowego MCP. Werdykt ogłaszany był o godzinie 2:00 jednak kandydatka - Ewa Sulima - nie została przegłosowana i rozpisane zostaną nowe wybory.

Rada wykonawcza z nagrodą
Po zakończeniu części oficjalnej przeszliśmy do ostatniej imprezy, którą cały AIESEC Polska wykorzystał chyba do granic możliwości, zabawa trwała do późnych godzin porannych, a niektórzy kończyli ją o godzinie 9 rano ;). Mimo poważnej tonacji całej tej notki możemy Was zapewnić, że my nie odczuwaliśmy aż takiej powagi, chodzą plotki, że niektórych bolą mięśnie twarzy ze śmiechu, no ale czemu się dziwić gdy mieliśmy okazję obserwować Majora składającego modły przed skrzynką z bezpiecznikami; Bartka, który "dyskretnie" wykradł puchar z pokoju Rady lub Marka, który miał okazję poznać się ze sprzątaczką ostatniego dnia konferencji :p. Tych wydarzeń wartych zapamiętania jest znacznie więcej... wystarczy porozmawiać, z którymś z członków delegacji, a na pewno usłyszycie niejedną interesującą historię... ;)

Tylko te puchary i puchary... ;)
Myślę, że po zakończeniu tej konferencji nikt z delegatów nie może powiedzieć, że żałuje spędzonego tam czasu. Było sporo wesołych chwil, ale i nie brakowało kilku chwil na refleksje; była to okazja do wymiany doświadczeń ze znajomymi z pozostałych KL-i, do przemyślenia swoich dalszych planów, jak i inspiracji do dalszego działania... z drugiej strony nie brakowało okazji do świetnej zabawy! :) Wszystko co dobre, zawsze ma jednak swój koniec... kolejna konferecja dobiegła końca i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych wydarzeń w naszych AIESEC-owych kalendarzach ;)

Delegacja LC Wroocław AE


Więcej zdjęć możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

Brak komentarzy: